Zaman Savaşçıları – II / Kraliçelerin Yükselişi bedava oku

tarafından
15
Zaman Savaşçıları – II / Kraliçelerin Yükselişi bedava oku

Zaman Savaşçıları – II / Kraliçelerin Yükselişi
“Aslında iki kraliçe var Elya… Mia’nın büyüsü açık. Dünyada doğacak olan bir kız, kraliçe olacak ve Volen diyarı ile dünya arasındaki geçidi mühürleyecekti. Aynı zamanda, her bin yılda bir doğan, Volen diyarının da bir kraliçesi olduğunu unutma. Ben iki kraliçe derken aslında onu kastediyordum. Gücüne kavuşmak için günlerini sayan, gelecekte Volen diyarının kraliçesi olacak bir prenses.”

Kraliçe’nin güçleri uyanmıştı.
Ve Elya ilk kez sıradan bir Satürn kızı olmak yerine, Kraliçe olmayı dilemeye başlamıştı. Nitekim Dylan’ın seçimi Elya’da hayal kırıklığı yaratsa da, kolay kolay pes etmeyecektir. Kalbinin sesini dinlemeye karar verdiğinde, içindeki gücün uyanmasına az kalmıştır.

Zaman Savaşçıları, Edelux yönetimindeki Volen askerleriyle savaşmaya devam ederken, dost mu yoksa düşman mı olduğu belli olmayan gizli bir örgüte karşı tavırlarını bir an önce ortaya koymaları gerekmektedir.
Volen kraliçesini arama çalışmaları sonuçsuz kalırken, Elya’nın ortaya koyduğu bir teori, umut ışığının yeniden parlamasını sağlar.

“O zaman Volsat’ın başındaki prens kim?”

Adım Elya Merter, sıradan hayatımı bırakıp eğitim kampüsünde kalmaya başladığımda, geçmişin karanlık sularına sakladığım sırrın bir gün ortaya çıkacağını biliyordum. Dahası, o sırrın altında yatan gerçeği bulduğumda artık hayatımın bir daha eskisi gibi olmayacağı bir gerçekti.